VLAHOVIĆ UŠAO! SRBIJA SA DVA ŠPICA U NASTAVKU! Piksi kreće u ofanzivu na Crnu Goru! (VIDEO+FOTO)

od strane | mar 27, 2023 | Vesti | 0 Komentara

I jedna i druga reprezentacija pobedama su startovale u trci za put na EURO 2024.

Srbija je u petak u Beogradu pobedila Litvaniju sa 2:0, dok je Crna Gora u Razgradu savladala Bugarsku sa 1:0.

CRNA GORA – SRBIJA 0:1 (0:0)

Podgorica. Stadion: Pod Goricom. Kapacitet: 17.000. Sudija: Klermon Turpan (Francuska). Žuti kartoni: Krstović (Crna Gora), Živković (Srbija). Strelac: Vlahović u 78. minutu za Srbiju.

Crna Gora: Mijatović – Vujačić, Savić, Tomašević (od 41. Šipčić) – Vešović, Savićević (od 70. Jovović), Šćekić (od 76. Lončar), Hakšabanović (od 76. Camaj), Marušić – Jovetić (od 70. Osmajić), Krstović.

Srbija: VMS – Milenković, Gudelj, Pavlović – Đuričić (od 46. Vlahović), Ilić (od 46. Živković), Grujić, Mladenović – Tadić, SMS – Mitrović.

U međusobnim susretima, „orlovi“ su u okviru Lige nacija 2018. godine svojevremeno oba puta slavili (2:0, 2:1).

Što se zdravstvenog biiltena tiče Filip Kostić definitivno neće igrati zbog povrede i već se vratio u Italiju. sa druge strane Marko Janković neće nastupiti za Crnogorce.

TOK MEČA:

DRUGO POLUVREME

76. minut – GOOOOOOOOOOL 0:1 Vlahović. Gol će se proveriti u VAR sobi. GOL JE REGULARAN, SRBIJA VODI! Tadić do Mladenovića, koji [aljeloptu u šesnaesterac, a na nju naleće Vlahović i postiže gol.

70. minut – Dvostruka izmena u reprezenaciji Crne Gore. Izašao je Jovetić praćen burnim aplauzima i Vukan Savićević, a ušli su Jovović i Osmajić.

68. minut – Posle kornera tadića Mijatović u svom petercu hvata loptu.

67. minut – Jedna od lepših akvija Srbije, Mitrović do Vlahovića, neko iz odbrane Crne Gore blokira i izbija loptu u korner.

Starsportphoto©

64. minut – Brži smo po desnoj strani, Živković je ulaskom tome doprineo. Centrirao je, a Vlahović samo zakačio loptu.

58. minut – Živkoviću žuti zbog protesta. Nervozan je srpski reprezentativac koji je u igru ušao sa klupe.

57. minut – Spašava nas Vanja Milinković savić! Jovetić je povukao strašnu kontru, još sa polovine terena, stigao do šesnaesterca, šutirao, a golman srpske reprezentacije skreće loptu u korner.

51. minut – Snažan, konkretan šut Krstovića, lopta ide pored gola.

50. minut – Vlahović pokušava glavom, golman Crne Gore siguran.

48. minut – Dva opasna napada Crnogoraca. Probili su kroz sredinu domaći, a na kraju bili neprecizni prvo Jovetić, pa onda Krstović.

46. minut – Od početka drugog dela, dve izmene u Srbiji. Idemo u ofanzivu! Piksi je u igru ubacio Vlahovića, koji će biti najistureniji sa Mitrovićem i Živkovića!

Pogledaj galeriju

PRVO POLUVREME

KRAJ POLUVREMENA

45+1. minut – Ilić šutira preko gola, posle centaršuta Sergeja u šesnaesterac Crne Gore.

45. minut – Igraće se dva minuta nadoknade.

41. minut – Selektor Crne Gore Miodrag Radulović morao je prinudno da menja. Prva izmena na meču Šipčić umesto povređenog Tomaševića na terenu.

36. minut – Nismo mnogo videli od „orlova“ zasad. Samo jedan šut i to Mitrovićev pored gola a poluvreme se bliži…

29. minut – Grujić do Mitrovića, najbolja šansa od početka meča za Srbiju, ali naš golgeter šutira snažno preko gola.

26. minut – Grub start Krstovića nad Đuričićem. Srpski fudbaler je ostao da leži. Prvi žuti karton na utakmici.

25. minut – Strahinja Pavlović je u pokušaju da centrira i uposli Aleksandra Mitrovića pogodio prečku! Lopta je završila u gol autu.

20. minut – Veliki kiks Vanje Milinković Savića, koji je, srećom, ostao nekažnjen. Golman srpske reprezentacije nije hteo da ispuca loptu u teren, Vešović ga je zbunio, lopta došla do Savićevića koji je probao da ga lobuje, ali nije uspeo.

18. minut – Jedan od napada crnogorskih fudbalera koji je obećavao, ali Milenković je dobro intervenisao.

15. minut – Žestok start Stefana Savića na Marku Grujiću. Srpski vezista je dobro prošao, ali se žali na povredu stopala.

11. minut – Fudbaler Partizana Igor Vujačić, šutirao je glavom posle kornera, lopta je otišla preko gola.

8. minut – Igra se otvoreno, „sokoli“ imaju više loptu u nogama, više se igra na polovini Srbije, ali tek je početak.

3. minut – Prvi su zapretili domaći, Krstović je šutirao, Vanja Milinković Savić siguran.

2. minut – Crnogorci traže penal. Vešović i Mladenović su bili u duelu, levi bek „orlova“ je pao na loptu, a domaći su pokazivali sudiji da je igrao rukom tražeći najstrožu kaznu. Francuski arbitar nije reagovao.

1. minut – Utakmica je počela, srpski fudbaleri, koji igraju u beloj opremi su prvi krenuli sa centra.

UŽIVO:

20.40 – U toku je intoniranje himni, uskoro se se očekuje početak utakmice.

20.19 – Navijači Crne Gore gromoglasnim aplauzom ispratili su početak zagrevanja Hrabrih sokolova.

I dok su crnogorske pristalice zviždale Orlovima, navijači Srbije aplauzom su ispratili i našeg večerašnjeg rivala!

20.16 – Vruć doček imali su srpski fudbaleri po izlasku na teren. Salve zvižuka i uvreda sa tribina dočekale su tadića i društvo čim su kročili na travnati tepih.

19.59 – Navijači Srbije stižu na stadion, Orlovi će imati veliku podršku u Crnoj Gori!

19.24 – Sat i po pre početka meča krenuo je i korteo sa navijačima „sokolova“.

informer

19.19 – Izašli su i sastavi. Selektor Dragan Stojković je opet iznenadio. Filip Đuričić i Ivan Ilić se nalaze u startnoj postavi Srbije. Nikola Milenković se vratio u prvih 11, pa u njoj nema Strahinje Erakovića.

fss.rs

19.10 – Selektor Dragan Stojković izjavio je uoči meča da njegovi igrači žele da pobede Crnu Goru.

– Što se Crne Gore tiče ne postoje tajne među nama. Znamo čime raspolažu, ispratili smo prvi meč i pobedu važnu za njih. Znam da nema Marka Jankovića, koji je povređen i odličan je igrač. Što se ostalih tiče, poznajemo sve, da im ne nabrajam imena. Jedino sam se uplašio kad sam video Savićević u timu, pomislio sam da se nije Dejo vratio, kako bismo onda. Sreća, to je mlađi Savićević. To je dobra i mlada ekipa koja ne sme da se potceni – rekao je Stojković na konferenciji za medije u Podgorici.

18.55 – Fudbalski savez Crne Gore devet sati pre početka utakmice objavio je da ulaznica za utakmicu protiv Srbije više nema!

Cene su se kretale od pet do 20 evra, a mogle su da se kupe samo uz lični dokument. Kapacitet stadiona je 17.000.

Kod tapkaroša, javlja naša reporterka sa lica mesta, ulaznice koštaju do 150 evra.

Informer

18.37 – Veliki broj navijača čeka fudbalsku reprezentaciju Srbije ispred hotela javlja novinarka Informera iz Podgorice, a tu je i nekoliko policijskih patrola koje će obezbeđivati put do stadiona.

Informer

18.35 – Na više od dva sata pre početka meča stadion Pod Goricom je prazan.

Informer

18.30 – Dobro veče i dobrodošli na blog uživo meča Crna Gora – Srbija na portalu Informer.rs.

⏳: 🇲🇪🆚🇷🇸 | Orlovi večeras u Podgorci nastavljaju borbu ka plasmanu na Evropsko prvenstvo. 🔥🦅🤩

🎥 Pogledajte iz drugog ugla kako je izgledalo kratko putovanje reprezentativaca Srbije do glavnog grada Crne Gore. ✈️#MNESRB #EURO2024 pic.twitter.com/sCsNaAfVaH