Spektakularno veče Birmančevića! Srbin sa dva gola odveo Spartu u nokaut fazu Lige Evrope!

od strane | dec 14, 2023 | Vesti | 0 Komentara

Veljko Birmančević kumovao pobedi praškog tima na Kipru.

Od kako se kao klinac pojavio u omladincima Partizana Veljko Birmančević obećava. Ipak, temperamentni momak iz Šapca nikako ne uspeva da pronađe pravi ritam i kontinuitet dobrih igara. Iako na mahove, kao večeras, pokaže šta ume.

Bio je povremeni srpski reprezentativac heroj u velikoj pobedi Sparte nad Arisom na Kipru koja je praškom klubu donela direktan plasman u osminu finala Lige Evrope. Birmančević je sa dva gola vodi osvoju ekipu do trijumfa 3:1 (3:0).

Već na poluvremenu pitanje pobednika bilo je rešeno kada je Sparta imala tri gola prednosti. Birmančević je briljirao, plesao po terenu i u 11. minutu, kasnije i u sudijskoj nadoknadi pogađao mrežu Arisa.

Sa večerašnja dva gola, na neki način obeležio je veče u Ligi Evrope i došao do brojke od 16 pogodaka u kojima je učestvovao noseći Spartin dres u svim takmičenjima.