Milica Stulović
|
Srpski bokser Veljko Ražnatović osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u srpskoj prestonici, pošto je juče poražen u polufinalu od favorita i aktuelnog svetskog prvaka Atajeva Šarabudina iz Rusije.
Ovo je svakako ogroman i istorijski uspeh za Veljka, koji je potom u izjavi za domaće medije rekao da se neće na tome zaustaviti i da će pokušati Srbiji da donese medalju i sa Svetskog prvenstva.
Ražnatović je uz bronzano odličje uspeo da dobije i sasvim solidnu novčanu nagradu.
Naime, za poraz u polufinalu svim takmičarima sleduje novčana nagrada od 5.000 američkih dolara, prenosi „Telegraf“.
Poraženima u finalu inače pripada nagrada od 10.000 američkih dolara, dok osvajač zlatne medalje dobija dodatnih 15.000 zelenih novčanica.
Veljko Ražnatović je, sa druge strane, bio uzrok suza koje je njegova majka Svetlana Ražnatović Ceca prolila pred našim kamerama, a više detalja o tome pogledajte u odvojenom tekstu: Ceca uplakana nakon Veljkovog meča: „Meni još uvek idu suze…“ (Video)
Izvor: Pulsonline.rs