Nova godina, stara priča. Kad igra Jokić igra i Denver. I pobeđuje.
U poslednjem meču odigranom u NBA ligi Nagetsi su pobedili Golden Stejt sa 130:127, a veliki preokret i trijumf svom timu doneo je po ko zna koji put već Nikola Jokić.
Srpski košarkaš postigao je trojku u poslednjoj sekundi sa gotovo pola terena i – Denver je slavio.
Jokić je završio meč sa 34 poena, 10 asistencija i devet skokova.
Nije prvi put srpskom asu da postiže koševe odluke i rešava mečeve.
Ovo su neki od njegovih pobedničkih poena sa zvukom sirene.
Recimo u jednom duelu sa Sakramento Kingsima igrali su se poslednji sekundi, Nagetsi su pri rezulttau 118:118 imali napad za pobedu. Odgovornost je preuzeo upravo Nikola i na asistenciju Morisa pogodio dvojku za 120:118.
Neopisivo slavlje svom timu Jokić je doneo i protiv Orlando Medžika trojkom u poslednjoj sekundi za 119:116.
Tu su i poeni protiv Dalasa za pobedu 107:106, a šta reći za neverovatan koš protiv Filadelfije, i tada je bio brži od sirene i u padu pogodio za 98:97.
Šlag na tortu poeni za pobedu protiv Majamija 101:99.
Za Denver i Nikolu Jokića nema pauze, već ove noći ponovo će na teren i to u svojoj „Bol Areni“ protiv Orlanda.
Izvor: Informer.rs