Dejan Radonjić uskoro bi mogao da se vrati trenerskom poslu.
Bivši trofejni stručnjak Crvene zvezde navodno je dogovorio sve detalje u vezi preuzimanja turskog prvoligaša Bahčešehira. Kako prenosi portal „Meridian sport“, predsednica turskog kluba Begum Judžel prethodnih dana boravila je u Beogradu i tom prilikom je razgovarala sa crnogorskim trenerom.
Inače, klub iz Istanbula ima velike ambicije i spreman je da uloži velika finansijska sredstva, a čak je nedavno najavljeno i da bi sledeće sezone mogao da se fuzioniše sa Bešiktašom. Plan ova dva kluba je da posle spajanja krenu u „napad“ na dobijanje specijalne pozivnice Evrolige. U prilog tome ide i činjenica da je predsednica Bahčešehira proteklog vikenda u Beogradu razgovarala sa predsednikom Evrolige Dejanom Bodigorom i iznela mu ambiciozan plan kluba.
Ekipu Bahčešehira trenutno predvodi Sinan Atalaj, ali ne može da se pohvali dobrim rezultatima, jer tim na sredini tabele i posle 13 odigranih kola ima učinak od šest pobeda i sedam poraza.
Radonjić je skoro godinu dana bez posla, pošto posle odlaska iz Panatinaikosa nije imao angažman. Prethodno, crnogorski trener je u karijeri vodio Budućnost, Crvenu zvezdu i Bajern Minhen. Najveće uspehe ostvario je sa crveno-belima s kojim je u dva mandata osvojio čak 15 trofeja.
Vesti
Milićević: Dijaspora želi svoje ministarstvo u Srbiji
Ministar bez portfelja u Vladi Srbije, zadužen sa koordinaciju aktivnosti i mera u oblasti odnosa sa dijasporom Đorđe Milićević predstavio je danas rezultate pripreme i realizacije izrade strategije o čuvanju i jačanju odnosa matične države i dijaspore i naveo da Srbi koji žive van matice žele da imaju svoje ministarstvo u Srbiji.
Dragutin Matanović: Hrvat Ante Ponoš sramno izvređao srpskog vladiku!
Hrvat Ante Zdravko Ponoš iz koalicije Đilasa sramno je na Tviteru izvređao episkopa bihaćko-petrovačkog, vladiku Sergija, zbog reagovanja na uvrede koje je opozicija uputila Srbima iz Republike Srpske: „Oglasio se još jedan vladika. Sergej. Okasnio sa zavetovanjem na pokornost Vučiću…. E moj vladiko i ovo će se jednom bivšim zvati. Šta ćeš onda?“
Izvor: Informer.rs