CRNO DA CRNJE NE MOŽE! Partizan imao plus 18, pa ISPUSTIO fajnal-for! REAL IDE U KAUNAS! (VIDEO+FOTO)

od strane | maj 10, 2023 | Vesti | 0 Komentara

Crno-beli su propustili veliku šansu da izbore plasman na fajnal-for, pošto su početkom drugog poluvremena imali i 18 poena prednosti (59:41), ali su serijom grešaka i loših rešenja u napadu dozvolili Realu da preokrene rezultat i da stigne do pobede.

Počeli su crno-beli onako kako navijači „kraljevskog“ kluba nisu želeli. Smailagić je otvorio meč poenima, gosti su poveli i uglavnom su ceo prvi period proveli u vođstvu.

Nisu se odlepili, ali su konstantno imali prednost.

Real bi stigao do egala, ali to bi bilo sve. Uglavnom u prvih deset minuta, ekipa Željka Obradovića je preuzela inicijativu, a košarkaši Reala su bili loši u napadu.

Partizan je u 12. minutu trojkom Pantera stigao do vođstva od 32:25, a potom je Lesor zakucao za 34:25. Real je zatim kaznio promašaje gostujućih košarkaša i smanjio na 34:30.

Džejms Naneli je potom trojkom prekinuo seriju domaćeg tima, a onda je pogodio i jedno slobodno bacanje posle tehničke greške, koju je dobio trener Reala Ćus Mateo. Gosti su u 17. minutu došli do dvocifrene prednosti (42:31).

Beogradski tim je serijom trojki poveo 53:39, a prvo poluvreme je završeno vođstvom gostiju 55:39.

REAL MADRID – PARTIZAN 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18)

Dvorana: Vizink centar. Sudije: Sudije: Boris Rižik, Oleg Latišev, Mehdi Difala.

REAL MADRID: Viliams-Gos 10, Rendolf 2, Fernandez, Abalde, Hanga 7, Hezonja 13, Rodriges 19, Korneli, Kozer 3, Tavaers 12, Ljulj 8, Musa20, Ndiaje 4.

PARTIZAN: Panter 28, Vukčević, Ledej 9, Koprivica, Smailagić 4, Papapetru 10, Egzum 16, Naneli 9, Lesor 13, Trifunović, Anđušić, Madar 5.

Partizan je u 22. minutu poveo 59:41, ali je Real serijom 10:2 u 25. minutu smanjo na 61:51. Usledila je serija trojki oba tima, a gosti su u 27. minutu stekli 16 poena prednosti (72:56).

Real je na 44 sekundi pre kraja treće četvrtine spustio vođstvo gostiju na 75:66. „Crno-beli“ su u poslednju četvrtinu ušli sa prednošću od sedam poena 76:69. Real je u 32. minutu smanjio vođstvo Partizana na 78:74, a onda je su domaći u 34. minutu izjednačili na 81:81.

U tim trenucima razigrao se Serhio Ljulj, koji je doneo prednost svom timu – 88:83. Real je kažnjavao sve greške igrača Partizana, a domaći su 130 sekundi pre kraja imali vođstvo od 97:88.

EPA

„Crno-beli“ su serijom 6:0 smanjili na 97:94, ali je Panter potom promašio trojku za izjednačenje 25 sekundi pre kraja.

Real je uspeo da sačuva prednost i da dođe do pobede i plasman na F4 Evrolige.

Najefikasniji u večerašnjem meču u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 28 poena, dok je Dante Eksum dodao 16. Matijas Lesor je ubacio 13, a Janis Papapetru 10 poena.

U ekipi Reala najbolji je bio Džanan Musa sa 20 poena, dok je Serhio Rodrigez ubacio 19. Mario Hezona je postigao 13, a Valter Tavares 12 poena.

Košarkaši Reala će u polufinalu F4, koji je na programu od 19. do 21. maja u Kaunasu, igrati sa Barselonom. U drugom polufinalu sastaće se Monako i Olimpijakos.

TOK MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut – Ledeeeeeeeeeej za triii – 97:94. Partizan je još živ! Real u napadu, Naneli i Egzum su opkolili Hangu, aut! Lopta za Real, ne! Gledaće se snimak. Lopta je za Partizaaaaan! Idemo, idemoooooooo! Panter za tri, nije pogodio, Hezonja hvata loptu, Ledej pravi faul. Hezonja promašuje prvo, pogađa drugo – 98:94. Egzum za tri, hvataju igrači Reala loptu i to je kraj! Konačan rezultat 98:94, „kraljevski klub“ ide u Kaunas na fajnal-for.

39. minut – Tavares je završio u autu, Dante poentira – 97:91.

EPA

38. minut – Serhio Ljulj za tri – 95:87. Panter za tri, promašuje, faul na Lesoru. Promašuje Francuz prvo slobodno bacanje, pogađa drugo – 95:88. Rodriges ide do kraja – 97:88. Egzum na liniji penala. Jedno pogodio – 97:89.

37. minut – Hezonja pogađa za tri – 91:86. Faul na Madaru. Izraelac je polovičan sa penala – 91:87. Faul na Tavaresu, koji promašuje prvo, ali pogađa drugo bacanje – 92:87.  Kakva greška papapetrua, loptu šalje Ljuju u ruke.

EPA

36. minut – Lesor promašuje zicer, nema faula, a crno da crnje ne može Ljulj pogađa za tri – 86:83. Rodriges pogađa, ali Panter za triiiiii – 88:86.

35. minut – Madar za Lesoraaaaaa, francuski centar brutalno zakucava – 81:83. Rodriges opet nalazi rešenje. Koš – 83:83.

34. minut – Panter pokušava za tri, nema koša, Tavares hvata, Rodriges izjednačuje – 81:81. Real se vratio iz velikog minusa.

EPA Images

33. minut – Panteeeeer za triiiii 74:81, ali pogađa i Rodriges – 76:81. Hezonja pogađa za tri – 79:81

32. minut – Smailagić kuca preko Ljulja – 71:78. Sada Serhio Rodriges pogađa za tri – 74:78. Samo je četiri razlike…

31. minut – Real nastavlja da smanju je razliku. Sada je samo minus pet – 71:76. Ledej promašuje za tri, Real u napadu, ispada lopta Tavavesuj, srećom.

TREĆA ČETVRTINA

Hitna pomoć uletela na tribine između četvrtina, pozlilo je nekom iz publike.

30. minut – Egzum u napadu, faul odbrane. Jednan poen sa bacanja za crno-bele – 66:76.Uhhh, isfintirao je Fernandes Egzuma, a onda su se dvojica igrača brutalno sudarili i završili na parketu. Slobodna bacanja posle faula neće moći da izvede Fernandes, Musa je precizan sva tri puta 69:76. To je rezultat posle treće deonice.

29. minut – Egzuuuuum nova trojka, pa Tavares – 62:75. Mrtva lopta koju osvajaju košarkaši Ćusa Matea, a Rodrigez pogađa trojku – 66:75.

EPA Images

28. minut – Promašuju crno-beli, ofanzivnio skok za Tavaresa. Musa pogađa, laki poeni za Real – 60:72. Promašuju gosti, ali Ljulj promašuje sve. Lopta za Partizan.

27. minut – Tavares napravio prostor za Vilijams-Gosa koji promašuje, a na drugoj strani Ledeeeeej za triiiiii – 56:72. Musa do tavaresa koji se prošetao do obruča i zakucao – 58:72.

26. minut – Dante Egzum za triiiiiiii – 54:67. Vilijams-Gos pogađa sa penala – 56:67.Egzum promašuje za tri, Papapetru hvata, ali je fauliran. Pogađa oba bacanja – 56:69.

25. minut – Panteeeeer za tri, ali odgovara Musa – 54:64.

EPA Images

24. minut – Lesor zakucavaaaa – 46:61, pa Hanga poentira – 48:61. Novi promašaj crno-belih, a onda Hanga za tri – 51:61.

23. minut – Musa ne pogađa, Madar je došao na defanzivni skok. Novi posed za Real. Poeni za Hezonju – 46:59.

EPA Images

22. minut – Hanga ne pogađa, greše crno-beli. kakava rampa Smailagića, papapetru ide na liniju slobodnih bacanja.

21. minut – Partizan nije iskoristio prvi napad, pa je to Hezonja iskoristio – 41:55. Nova greška crno-belih, ali uzvraća Tavares, a onda Panteeeeeeer nova trojka – 41:58.

Crno-bele bodri i bivši fudbaler, danas defanzivac Atletiko Madrida Stefan Savić.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut – Vilijams Gos je sada precizan – 39:50. Ledeeeeeeeeej pa šta je ovo, triiiiiiii – 39:53. U poslednjoj sekundi napada Reala pred poluvreme Ndiaje pravi faul u napadu nad Panterom. Kapiten pogađa prvo, a i drugo bacanje – 39:55 na poluvremenu.

19. minut – Još jedna trojka za Nanelijaaaaaaa – 35:47, četvrta trojka u ovoj četvrtini, Hezonja bi da odgovori, ali je neprecizan. Treća lična za Lesora. Musa pogađa, ali Panteeeeer za triiiiii – 37:50.

18. minuta – Pogađa Hezonja, ali i Lesor – 33:44. Vilijams-Gos pogađa za dva – 35:44.

EPA

17. minut – Ljulj napada Nanelija, ali ne pogađa, na kraju lopta se od Ndiajea odbija u aut. Napad za Partizan. Slobodna bacanja za Lesora, faul Ndiajea. Oba penala pogađa Francuz – 31:42.

16. minut – Papapetru pravi faul na Musi. Jedno bacanje pogađa bosanski košarkaš, a onda Naneli u kontri za Papapetrua – 31:40.

15. minut – Trifunović promašuje, kao i Tavares, ali tu je Naneliiiiiiiii, trojkaaaaaa – 30:37. Greše igrači „kraljevskog kluba“, ali promašuje i Trifunović. Faul u napadu, treća lična za Tavaresa u napadu.

EPA

14. minut – Trifunović promašuje, Rudi Fernandez kratko za tri, Naneli preko Tavaresa za dva, ništaaa, šteta! Tavares pogađa ispod koša – 30:34, serija domaćih 5:0.

13. minut – Rendolf promašuje, Partizan u napadu, Naneli za Lesoraaa, crno-beli imaju plus 9 – 25:34. Kozer pogađa trojku, a Rendolf pravi faul u napadu. Trojka, nažalost, važi – 28:34.

12. minut – Trojkaaaaaaaa! Panter – 25:28, tri poena uz faul, pogađa i penal! Gube loptu Madriđani, a onda Panter ponovoooo za triiii – 25:32! Najveća razlika dosad.

11. minut – Faul Rendolfa na Naneliju na startu druge deonice. Pogođena oba bacanja – 22:25. Rodrigez poogađa trojku – 25:25.

PRVA ČETVRTINA

10. minut – Sada Musa ima dva slobodna bacanja i oba puta je precizan – 20:21. Po poen na obe strane, a u poslednjoj sekundi Hezonja pokušava sa pola terena bezuspešno. Rezultat prve četvrtine – 22:23.

9. minut – Lesor promašuje zicer, ide Musa u solo akciju ali ne pogađa, Panter dobija rampu od Muse, ali beži lopta Vilijams-Gosu. Pogađa Egzum – 18:21.

8. minut – Prvi poeni za Musu večeras – 16:15, pa odmah ispod suprotnog koša faul. Ledej na lini penala – 16:17. Papapetru hvata loptu posle promašaja domaćih, pa faul na Lesoru. Druga lična Tavaresa, dobra vest za Partizan. Prvi poen Lesora večeras, a za njim i drugi. Partizan ima plus 3 – 16:19. Faul Pantera na Musi – 18:19.

7. minut – Faul na Panteru, pogađa kapiten Partizana sa penala – 12:12. Vilijams Gos ponovo pogađa – 14:12. Egzum za Pantera, ovaj do Papapetrua, trojkaaaaaaaaa – 14:15.

EPA

6. minut – Faul Lesora na Hangi. Dva od dva za Mađara – 10:10. Štetaaa, nije htela lopta u koš posle pokušaja za tri Pantera, a onda Ledej pravi faul. Ponovo vodi Real, Ndiaje precizan sa penala 12:10.

5. minut – Madar je promašio sve, a onda N Diaje beleži prve poene – 8:8. Madar pogađa iz teške pozicije – 8:10. Papapetru iz teške situacije promašuje.

EPA

4. minut – Šalje loptu u aut Tavares. Papapetru promašuje, ali aut je za crno-bele. Laki poeni za Papapetrua – 4:8.Vilijams Gos iskoristio Tavaresov blok – 6:8.

3. minut – Poentira Panter, pa onda Tavares 4:4. Ledej promašuje, gube loptu domaći, sjajno dodavanje Pantera do Madara – 4:6.

2. minut – Odlična odbrana Smailagića, faul u napadu Tavaresa. Gube loptu igrači crno-belih, faul Smailagića na Tavaresu. Centar Reala pogađa oba penala – 2:2.

1. minut – Prvi napad za Real, Vilijams-Gos promašuje šut za tri. Na drugoj strani prvi faul na meču za Musu. Smailagić otvara meč poenima – 0:2.

UŽIVO:

20.59 – Intonira se himna Evrolige meč uskoro počinje.

20.50 – Dobra vest za Partizan. Pored suspendovanog Geršona Jabuselea i povređenog Gabrijela Deka, iz Reala stiže vest da ne mogu da računaju ni na centra Vinsenta Poarjea.

20.44 – Još manje od 15 minuta preostalo je do početka utakmice.

20.29 – Košarkaši Partizana su na parketu „Vizink dvorane“.

20.10 – Za Partizan će da navija i najmlađi navijač u dvorani. Igor Hadžiomerović iz Beograda je došao sa bebom Filipom.

19.55 – Navijača Partizana je sve više, crno-beli će imati veliku podršku u dvorani.

19.40 – Igrači Partizana su stigli na poprište istorijskog duela. Ušli su u dvoranu.

19.29 – Cene ulaznica za peti meč četvrtfinala Evrolige u Madridu kreću se od 120 do 660 evra. Mediji sa Pirineja tvrde da je potražnja za ulaznicama bila ogromna, kao i da se ne sećaju kada je neko četvrtfinale izazvalo ovoliku pažnju javnosti. Hala u španskoj prestonici će biti krcata, a njen kapacitet iznosi 17.453 mesta.

19.20 – Ispred dvorane je veliki broj navijača Partizana koji nisu prijateljski dočekali igrače Reala, tako da je delovalo kao da idu na gostovanje, a ne da igraju na domaćem terenu.

19.05 – Navijači Partizana su već preplavili su ulice Madrida,  a ispred dvorane Real Madrida već se pevaju navijačke pesme.

19.00 – Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Real Madrid – Partizan na portalu Informer.rs.