CRNO-BELI KREĆU U BORBU ZA FINALE ABA LIGE! Partizan vodi protiv Cedevite Olimpije

od strane | maj 28, 2023 | Vesti | 0 Komentara

Crno-beli su, posle šokantne eliminacije u „majstorici“ plej-ofa Evrolige od madridskog Reala, teškom mukom uspeli da eliminišu Studentski centar u četvrtfinalu regionalnog takmičenja sa 2:1 u pobedama.

Ekipa Željka Obradovića je prvi okršaj protiv Podgoričana u Beogradu izgubila, ali je u naredna dva uspela da napravi preokret i tako zakazala duel sa timom iz Ljubljane, koji je preskočio FMP iz Železnika (2:1).

Poslednji meč ova dva kluba u srpskoj prestonici uspeo je, posle neizvesne završnice, da dobije „parni valjak“ sa 76:73. To je ujedno bila i Obradovićeva prva pobeda nad Cedevitom Olimpijom otkako je seo na klupu Partizana.

Slovenački klub je u prošlosti često umeo da namuči crno-bele, pa ljubitelji košarke s razlogom i sada očekuju uzbudljivo polufinale.

Partizan – Cedevita Olimpija 42:26 (18:8, 24:18, poluvreme)

Dvorana: Beogradska arena

Kapacitet: 15.527

Sudije: Tomislav Hordov, Josip Radojković i Marko Mustapić (svi iz Hrvatske)

PARTIZAN: Ledej 2, Drezgić, Koprivica, Panter 2, Smailagić 5, Papapetru 6, Egzum, Naneli 16, Lesor, Trifunović 2, Anđušić, Madar 4.

Trener: Željko Obradović

CEDEVITA OLIMPIJA: Rebec 3, Farel 3, Radović, Jeremić, Alibegović 2, Murić 3, Mulalić, Kosi, Matković 4, Gnjidić, Omić 4, Dragić 7.

Trener: Mirsad Alilović

TOK MEČA

DRUGA ČETVRTINA

20. minut – Naneli je promašio za tri poena, kao i Dragić u poslednjim sekundama druge četvrtine. Crno-beli na pauzi vode – 42:26.

20. minut – Krade Smailagić loptu, ali i promašuje za tri poena. U nastavku je Omić uspeo da smanji vođstvo domaćih.

19. minut – Ide Partizan na plus 18, precizan je Madar sa distance.

18. minut – Dragić je dao dva slobodna bacanja, a onda ponovo Naneli za tri – 40:24.

18. minut – Madar je bio precizan sa penala posle nesportskog faula Ferela.

17. minut – Trojka Nanelija i to pod faulom. Amerikanac nije dao dodatno bacanje, vodi Partizan 35:22.

17. minut – Prazan hod crno-belih, dva napada nisu iskoristili. Za Cedevitu Olimpiju precizan je bio Edo Murić – 32:22.

16. minut – Iz drugog puta Ferel daje trojku. U nastavku Naneli precizan sa linije penala – 32:20

15. minut – Novi pogodak Papapetrua, ovog puta sa distance. Razigrao se Grk.

14. minut – Nova ukradena lopta za Ledeja, potom trojka Papapetrua, a onda i faul u napadu Matkovića. Novi napad za Partizan pri rezultatu 28:17.

13. minut – Koš Egzuma, pa promašaj dodatnog bacanja. S druge strane, precizan je bio Alibegović ispod koša – 25:17.

abaliga.com

13. minut – Pet vezanih poena za goste. Matković je pogodio, ali nije iskoristio dodtano slobodno bacanje. Međutim, lopta je došla do Rebeca, koji je dao trojku za 23:15.

12. minut – Ponovo je Ledej fenomenalan u odbrani. Ukrao je još jednu loptu i iznudio faul, posle čega je realizovao dva slobodna bacanja – 23:10.

11. minut – Egzum je dao samo jedno slobodno bacanje. Ledej je u narednom napadu ukrao loptu i sjajno uposlio Trifunovića, koji je završio zakucavanjem za 21:10.

11. minut – Slovenci drugu deonicu otvaraju zakucavanjem Matkovića za 18:10.

PRVA ČETVRTINA

10. minut – Jedno slobodno bacanje dao je Papapetru, gosti posle toga nisu iskoristili dva poseda, a onda je Smailagić zakucao za 18:8. To je ujedno i rezultat prve četvrtine.

9. minut – Pokušali su Dragić i Ferel van linije 6,75 i promašili. Cedevita Olimpija ima šut za tri poena 0/8.

9. minut – Naneli je dao dva slobodna bacanja, u narednom napadu Partizan se odbranio, a onda je Egzum pogodio za 15:8.

abaliga.com

8. minut – Ledej je promašio zakucavanje, tražili su crno-beli faul, ali nisu ga dobili. Potom je Dragić pogodio uz faul Papapetrua, međutim, nije realizovao dodatno slobodno bacanje. Rezultat je 11:8

7. minut – Serija promaša s obe strane. u jednom napadu nisu pogodili Omić, Jeremić i Dragić, s druge strane je bio neprecizan Ledej. I dalje je 11:6

6. minut – Smailagić je dao jedno slobodno bacanje za 11:6, potom je Madar ukrao loptu, ali i promašio šut sa distance

5. minut – Okrenuo je domaćin, vodi sa 10:6 posle slobodnih bacanja Smailagića.

4. minut – probudio se Partizan, atraktivno zakucava Naneli, pa pogađa i Smailagić za 6:6.

2. minut – vode gosti sa 2:4 zahvaljujući koševima iskusnog Zorana Dragića

19.30 – Počela je utakmica u Beogradskoj areni.

19.20 – Poznato je da Cedevita Olimpija nikako ne leži Partizanu u poslednje vreme. Prethodni put slavili su crno-beli u Areni, ali su Slovenci pre toga dobili četiri meča zaredom.

Starsportphoto

18.57 – Kormilar kluba iz Ljubljane, Mirsad Alilović, svestan je da njegovom timu neće biti lako u Areni.

Znamo da nas u Beogradu čeka puna dvorana, što znači da moramo da budemo sto posto spremni i fokusirani na bukvalno svakog njihovog igrača. Treba da umanjimo njihovu efikasnost, ali u isto vreme moramo da budemo vrlo oprezni i brzi kada napadamo. Ovo će biti veliki test za nas. Ako ne budemo igrali odbranu na najvišem nivou i ako ne budemo kontrolisali skok, nemamo nikakve šanse.

18.51 – Trener crno-belih, Željko Obradović, izneo je jasna očekivanja pred okršaj sa Slovencima.

Cedevita Olimpija je tim s kojim smo u minule dve sezone igrali veoma izjednačene utakmice. Praktično, uvek su se ti mečevi odlučivali u poslednjim posedima. To je dovoljno iskustvo da znamo šta nas očekuje. Izuzetno dobra ekipa, ali naše ambicije su da u prvom duelu ostvarimo povoljan rezultat i da u Ljubljanu odemo sa vođstvom u seriji. Cilj ostaje isti, a to je da se plasiramo u finale.

18.45 – Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Partizana i Cedevite Olimpije.